AKO(GK-V.1) Nedir, Ne Yapar?

img
img
img

» Akvaryum Kontrol Otomasyonu (Kısaca AKO), akvaryumunuzun hayati durumları hakkında uzaktan bilgi almanızı ve onu kontrol etmenizi sağlayan sistemdir. Akvaryumunuzu kontrol edemediğiniz durumlarda bağlı olan ısı sondası ile akvaryumun ısısını, ortam sensörü ile ortamdaki ısıyı ve nemi grafiksel olarak size gösterir. Dilerseniz uzak kontrol sistemi ile sisteme bağlı prizleri açıp kapayabilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri Wifi iletişim sistemi ile sağlar. Ek kablolamaya ihtiyaç duymaz.


» Kontrol panelinde bulunan ek özellikler sayesinde akvaryum sağlık kontrolü aşamalarında size kolaylık sunar. Yapmış olduğunuz testlere ait değerleri kontrol paneline yazdığınızda, kritik seviyeler hakkında bilgi verir ve görsel olarak uyarır. Sistemde belirtmiş olduğunuz bakım zamanını size hem sisteme girişinizde hem de e-posta yoluyla bilgilendirir.


» Akvaryumunuzda gün içerisinde oluşan tüm bilgileri Server içerisine kayıt eder ve tüm bu veriyi 3 ay boyunca saklar.


» Belirlenmiş olan prizlerin dilerseniz elle, dilerseniz belirlemiş olduğunuz saatler arasında açılıp kapanması sağlayabilirsiniz.


» Akvaryuma ait su ısısını ölçerek modül üzerindeki ekran yardımı ile anlık olarak gösterir.


» Akvaryumun bulunduğu odanın nem seviyesini ölçer ve bunu bulunduğunuz şehir nem seviyesi ile karşılaştırır. Bu şekilde akvaryumdaki buharlaşmayı takip edebilirsiniz.


» Akvaryumun bulunduğu odanın ısı seviyesini ölçer ve bunu bulunduğunuz şehir ısı seviyesi ile karşılaştırır. Bu şekilde akvaryumunu bulunduğu odanın sıcak zamanlarda akvaryuma etkisini takip edebilirsiniz.


» Akvaryuma ait ısıyı ölçmesi ardından sıcaklığın risk değerlerine ulaşması halinde bu durumu sistemde kayıtlı olan mail adresine bilgi olarak yollar (23 C° - 27 C° arası dereceler normal değerlerdir, diğer durumlarda mail gönderilir)


» Risk seviyelerdeki değerlerde mail yollanması ile birlikte akvaryumun bulunduğu bölgede sesli ikaz başlar. Uygun sıcaklığa ulaşıncaya kadar veya cihaz üzerinde bulunan "İKAZ" butonu ile kapatılabilir.


» Akvaryumda kullanılan su tamamlama tankını kontrol eder. Otomatik olarak su eklenmesini sağlar.


» Elektrik kesintisinden sonra protein skimmer taşmasını engellemek için protein skimmer prizi 150 saniyelik (Ortalama iki buçuk (2:30 dk.) gecikmeli (süre değiştirilebilir) çalışır.


» Bakım ve temizlik zamanlarında protein skimmerı belli bir süre kapatılmasını sağlar. Böylelikle temizlik veya yemleme esnasında kapatılan protein skimmer otomatik olarak devreye alınır.


» Protein skimmer toplama haznesini kontrol eder. Bu özelliği sayesinde olası bir toplama kabı taşması anında protein skimmer cihazını kapatır ve taşmayı engeller.


» Modül ile dört adet priz kontrolü yapılır. Prizlere ait açma kapama durumları kontrol paneli ile takip edilebilir.


» Web Kontrol paneli aracılığı ile istenilen priz açıp kapatılabilir.


» Web Kontrol paneli aracılığı ile modülle ilgili herşeyin bilgilerine ulaşabilirsiniz (Geriye dönük olarak 3 aylık)


» Modül internet ortamına çıkış için Wifi kablosuz bağlantı kullanır. Akvaryumun bulunduğu alana ek bir kablo takılmasına ihtiyaç duymaz.


» Modül üzerindeki ekran aracılığı ile ısı değerleri kontrol edilebilir.


» Prizler sayfasında bulunan "Saat Programlama" sistemi ile ilgili priz gün içinde belli saatlerde otomatik olarak açılıp kapatılabilir veya sürekli açık, sürekli kapalı olarak ayarlanabilir


» Otomasyon kontrol panelinde belirlenen bakım tarihine yaklaşıldığında hem kontrol paneline girişinizde hemde e-posta sistemi ile bilgiledirilirsiniz. Bu sistem bakım zamanına 4 gün kala devreye girer ve bakım gününe kadar hergün hatırlatmaya devam eder.


» Otomasyon kontrol panelinde belirtilen "Lamba değişim zamanı" (lambanın son değişim zamanı) sonrasında kullanılan lambanın tipine göre değişim zamanı yaklaştığında hem kontrol panelinde girişinizde hem de e-posta ile bilgilendirilirsiniz.


» Otomasyon kontrol panelinde bulunan "Analiz" sayfası ile akvaryumunuzda yapmış olduğunuz test değerlerini bu sayfadaki ilgili bölümlere yazabilirsiniz. Buraya eklenen bilgiler doğrultusunda akvaryumunuzda ölçmüş olduğunuz değerlerin olması gereken değerler mi yoksa risk değerlerimi olduğunu görebilirsiniz.


Ürün Sayfası

Sistem

AKVARYUM ISI KONTROLÜ

AKVARYUM ISI KONTROLÜ

Modül ve web üzerinden okunmasının yanı sıra, risk sıcaklıklarda ikaz verir.

ODA SICAKLIĞI KONTROLÜ

ODA SICAKLIĞI KONTROLÜ

Akvaryumun bulunduğu odaya ait ısı, nem değerlerini gösterir.

KABLOSUZ DATA YOLLAMA

KABLOSUZ DATA YOLLAMA

Tüm veriyi kablosuz olarak web kontrol paneline senkronize eder.

PRIZ KONTROLÜ

PRİZ KONTROLü

4 adet prizi kontrol eder. Bunların hem localden hem de web üzerinden kontrolüne imkan sunar.

GECİKMELI PRİZ

GECİKMELİ PRİZ

Protein Skimmer taşmasını engellemek amacıyla ilgili priz 150 sn lik gecikme ile devreye girer (Ort. 2.30 Dk)

GRAFİK DATA

GRAFİK DATA

Web kontrol panelinde tüm veriyi grafiksel olarak hem anlık hem de geriye dönük olarak kontrol edebilirsiniz

İŞLENMİŞ VERİ LİSTESİ

İŞLENMİŞ VERİ LİSTESİ

Gün içinde oluşan tüm sensör ve sonda bilgilerini geriye dönük olarak kayıt altında tutar

HATIRLATMA

HATIRLATMA

Bakım zamanı ve akvaryum aydınlatma zamanlarını e-posta yolu ile size bildirir.

TEST ANALİZİ

TEST ANALİZİ

Yapmış olduğunuz testleri kayıt altına alır ve test analizini yapar. Risk değerlerini görsel olarak gösterir ve grafiksel olarak işler.

SAAT PROGRAMLI PRIZ

SAAT PROGRAMLI PRİZ

Sizin belirlediğiniz saatler doğrultusunda önceden belirtilmiş olan prizlerin açma kapama kontrolü sağlar.

KONTROL PANELI

KONTROL PANELI

Kontrol paneli aracılığı ile modülün günlük veri takibini yapabilirsiniz.

Neden AKO?

1

AKO akvaryum ürünleri günümüz şartlarına uyarlanmış olarak akvaryumlarınızın gerçek ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Tüm AKO ürünleri ek özellikleri dahil olarak sürekli kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır.

2

Tüm AKO ürünleri kendine has yazılımı ile tamamen yerli tasarımdır. Kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda yeni ürünlerin hızla hayat bulmasını saılamak önceliğimizdir.

3